To trzeci finał polskiego konkursu na samochód roku. Tym razem szanowne Jury spotkało się na Torze Modlin. Organizatorzy stwierdzili, że to idealne miejsce. Każdy dziennikarz mógł wsiąść do jednego z pięciu nominowanych aut. A tak na prawdę samochodów było więcej. Ford Polska postanowił dać możliwość zapoznania się z całą gamą nowego Mustanga – w tym najszybszego GT MachE4X . Renault zapewnił do porównania dwa modele Arkana. A wszystko po to by wybór na Finał COTY PL 2022 był jak najbardziej łatwy.

Czy wybór był łatwy i oczywisty – choć nie jestem ekspertem to raczej nie. W szrankach stanęło 37 aut. W pierwszym głosowaniu wybrano pięciu kandydatów. I nie było by nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że dwa z nich to w pełni elektryczne modele. Myślę że wszystkich dręczyło pytanie czy to nie zbyt pochopne by wybrać elektryka?… Te i inne pytania jurorzy musieli ostatecznie rozwiać do końca czasu na ostatnie jazdy testowe. Tor Modlin to idealne miejsce by sprawdzić jak się prowadzi każde auto.

Finałowa piątka

Obrady, narady – czyli spotkania na szczycie…

oraz jazdy testowe – trwały przez większą część spotkania…

Pod koniec spotkania pozostało już tylko podsumować punkty głosowania i ogłosić wyniki:

CAR OF THE YEAR POLSKA 2022

1  Ford Mustang Mach-E98 pkt
2 Renault Arkana – 97 pkt
3 Hyundai Ioniq 5 – 88 pkt
4 Nissan Qashqai – 68 pkt
5 Toyota Yaris Cross – 49 pkt

a także przekazać statuetkę:

A oto zwycięzca: Ford Mustang – Car of the Year Polska 2022

Jak był testowany? – indywidualna galeria:

Więcej o Fordzie Mustangu znajdziesz tutaj.

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich jurorów ze zwycięskim Fordem Mustangiem:

Czytaj także : Finałowa 5 COTY PL 2022, a jeśli chcesz dowiedzieć się jakie auto wygrało w ubiegłym roku przeczytaj: Finał COTY PL 2021

Więcej o jurorach, konkursie przeczytasz na stronie Car of the Year Polska