Druga runda Halowych Mistrzostw Polski odbyła się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w trakcie Targów Hobby.

II EHMP Onroad rozpoczęła się piątkowymi treningami. Nim to nastąpiło w Hali nr 5 zbudowano olbrzymi tor wykładzinowy. Zaś jego długość po obwodzie – po optymalnej lini jazdy wynosił aż 150 metrów. Większość z nich pokrywały szybkie odcinki. Jednakże łączące je zakręty dla wielu okazały się dużo trudniejsze, niż początkowo sądzili.

Piątkowe warunki treningowe były dość zmienne. Brama hali była dość często otwierana, a po południu była niemalże cały czas otwarta dla wystawców budujących swoje stoiska. W następstwie tego był spadek temperatury i dodatkowo prawdopodobnie duża wilgotność wykładziny spowodowały spory spadek przyczepności. Przez to tor stał się śliski i trudny do pokonywania. Pomimo tego trening okazał się bardzo przydatny.

W sobotę rano wyścigi rozpoczęły się treningami kontrolowanymi. Przyczepność była niska, jednak zwiększała się z każdym wyścigiem. a wraz z tym rósł poziom adrenaliny i emocje. Natomiast po dwóch treningach Sędzia Główny zrobił przegrupowanie i ogłosił rozpoczęcie kwalifikacji. Tego dnia było aż cztery wyścigi kwalifikacyjne. Po nich, na koniec dnia było już wiadomo, kto z jakiej pozycji wystartuje w finałach.

Niedzielny poranek. Po krótkim treningu Sędziowie wyznaczyli pola startowe w systemie F1. Te ostatnie trzy wyścigi – finałowe zadecydowały o końcowych rezultatach. W trakcie których emocje sięgnęły zenitu, zwłaszcza wśród najmłodszych, którzy jeszcze nie do końca potrafią sobie z nimi radzić. I jak zwykle Impreza zakończyła się tradycyjną uroczystością. A poniżej wyniki w poszczególnych klasach:

Wyniki:

Kia Hobby Pro:

 1. Andrzej Różycki
 2. Rafał Fogiel

Kia Hobby Junior

 1. Ivan Kovhan
 2. Marcin Świerczyński
 3. Ziemir Strzelecki

E-10 TC Kadet

 1. Paweł Miąsek
 2. Ziemir Strzelecki
 3. Bartłomiej Krysiak

E-10 TC Spec 17.5T

 1. Marcin Grygiel
 2. Arkadiusz Lippich
 3. Dominik Wąsikowski

E-10 Formuła

 1. Tomasz Małkiewicz
 2. Jakub Małkiewicz
 3. Jacek Rogoziński

E-12

 1. Norbert Omelańczuk
 2. Michal Tronowski
 3. Tomasz Małkiewicz

E-10 Truck

 1. Andrzej Różycki
 2. Dariusz Smyk
 3. Rafał Fogiel

Zapraszam do obejrzenia galerii z II EHMP Onroad 2019/2020:

Szczególne podziękowania dla Organizatorów, Sędziów, Dyrekcji MTP oraz wszystkich organizacji, firm i osób wspierających to wspaniałe wydarzenie. Zaś wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych sukcesów! Natomiast już dziś zapraszamy na kolejne eliminacje w przyszłym roku i do zobaczenia na torze!

Więcej podobnych informacji na stronie o modelach i na moim funpage.

Jeśli podobają się Tobie moje zdjęcia i masz ochotę wesprzeć mnie w mojej pasji, to teraz masz możliwość przekazać mi dowolną kwotę za pośrednictwem PayPal:

[wpedon id=2791]

Dziękuję bardzo nawet za najdrobniejsze wsparcie!