Polscy dziennikarze nominowali pięć aut do Finału konkursu Car of the Year Polska 2021.

Po raz drugi miałem zaszczyt uczestniczyć w krótkiej sesji „Finałowa 5 – COTY PL 2021”.

Po mimo trudnego czasu wiele premier tergorcznych się nie odbyło. Producenci postanowili się wstrzymać z nimi do przyszłego roku. To jeszcze bardziej utrudniło wybór dziennikarzom.

Finałowa 5 - COTY PL 2021

Finałowa 5 COTY PL 2021

(alfabetycznie):

  • KIA SIRENTO
  • PORSCHE TYCAN
  • SKODA OCTAVIA
  • TOYOTA YARIS
  • VOLKSWAGEN ID.3

Ogłoszenie finałowej piątki nastąpiło już 5 listopada, jednak dopiero na dzisiaj udało się zorganizować plan filmowy i zdjęciowy. Na niedomiar wszystkiego jedno z aut doznało uszkodzeń i nie dotarło do nas. Tak więc sesja odbyła się tylko dla czwórki.

Film jak i zdjęcia były realizowane na jeszcze nie otwartym odcinku obwodnicy. Poniżej skromna galeria zdjęć mojego autorstwa.

Warto nadmienić iż rozwiązanie konkursu nastąpi 8.1.2021. W tym dniu każdy z jurorów będzie typował swojego kandydata na tytuł Samochodu Roku 2021. A wyniki na pewno zamieszczę.

Organizatorzy zapowiedzieli, że jeśli nie będzie nadmiernych ograniczeń związanych z epidemią, to przed głosowaniem odbędą się jak poprzednio jazdy próbne na Autodromie Automobilklubu Polski. Jeśli tak się stanie to na pewno powstanie obszerniejszy materiał.

Warto nadmienić iż autem roku 2020 zostało KIA Xceed – więcej informacji znajdziesz tutaj, zaś pod tym linkiem dowiesz się o zeszłorocznych kandydatach – zapraszam.

Jeśli chcesz więcej wiedzieć o konkursie Car of the Year Polska zapraszam do odwiedzenia oficjalnej strony.

%d bloggers like this: