Pierwsza Eliminacja Halowych Mistrzostw Polski Modeli zdalnie sterowanych w sezonie 2019/2020

W miniony weekend w centrum targowo wystawienniczym Ptak Warsaw Expo przy okazji Moto Show w Nadarzynie odbyła się pierwsza runda Halowych Mistrzostw Polski zdalnie sterowanych modeli wyścigowych ( I EHMP Onroad 2019/2020). Wszyscy moto fani mieli okazję podziwiać wyjątkowe egzemplarze aut a także poczuć wyścigową adrenalinę tuż przy torze RC.

Zawody rozpoczęły się już piątkowymi treningami na olbrzymim obiekcie oczywiście przygotowanym przez Team ATA Racing. Zaś tor był bardzo techniczny a długość jednego okrążenia przekraczała 100 metrów.

W sobotę wyścigi rozpoczeły się tradycyjnie już dwoma biegami treningów kontrolowanych. A także tego dnia rozegrano jeszcze po trzy wyścigi kwalifikacyjne dla każdej z klas.

I EHMP 2019

Niedzielny poranek zakończył się czwartą kwalifikacją. Natomiast zaraz po krótkiej przerwie wyznaczono na torze pola startowe oraz ogłoszono pozycje startowe do finałów.

Wyścigi finałowe jak zawsze przyciągały najwiecej widzów, ale także zawodnikom udzielało się w nich najwięcej emocji. Cieszy fakt iż kultura jazdy naszych chłopców poprawia się z każdymi zawodami, co mogliśmy wszyscy wspólnie obserwować. Rywalizacja fair’s play to nie tylko przyjemność z wygranej ale także wspaniała atmosfera miedzy zawodnikami w serwisie i kuluarach.

W imieniu zawodników serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i współorganizatorom, bo bez nich nie odbyła by się ta wspaniała impreza sportowa. Zaś zawodnikom za liczny udział i za wspaniałe i iście sportowe zachowania na torze jak i w serwisie.

Wyniki:

Kia Hobby Pro:

 1. Paweł Florczak
 2. Andrzej Różycki
 3. Rafał Fogiel

E-10 TC Kadet

 1. Paweł Miąsek
 2. Wiktor Wąsikowski
 3. Brajan Omelańczuk

E-10 TC Spec 17.5T

 1. Adrian Lippich
 2. Arkadiusz Lippich
 3. Adam Mucharski

E-10 TC Spec 13.5T

 1. Łukasz Mach
 2. Kuba Kruś
 3. Maciej Smyk

E-10 Truck

 1. Andrzej Różycki
 2. Dariusz Smyk
 3. Rafał Fogiel

E-10 Formuła

 1. Tomasz Małkiewicz
 2. Jacek Rogoziński
 3. Patryk Jeż

E-10 TC Modified

 1. Arkadiusz Smyk
 2. Jakub Klapacz
 3. Filip Jasionowski

E-10 GT

 1. Piotr Błazucki
 2. Dominik Szymański
 3. Mariusz Zachacz

E-12

 1. Arkadiusz Smyk
 2. Norbert Omelańczuk
 3. Jakub Klapacz

Pełne wyniki jak zwykle dostępne są w serwisie myrcm.ch – zachęcam do ich obejrzenia a poniżej skromna fotorelacja z obu dni wyścigowych:

Więcej podobnych informacji na stronie o modelach i na moim funpage.

Jeśli podobają się Tobie moje zdjęcia i masz ochotę wesprzeć mnie w mojej pasji, to teraz masz możliwość przekazać mi dowolną kwotę za pośrednictwem PayPal:

[wpedon id=2791]

Dziękuję bardzo nawet za najdrobniejsze wsparcie!