Czwartą rundę ponownie gościły Błonie. Zawodnicy już dobrze znają ten obiekt. Centrum Sportu jest położone około 40 km od centrum Warszawy z dobrym dojazdem. Ze względu na wybory samorządowe anulowano piąta rundę offroadu, przez co Błonie stały się gospodarzem Finału sezonu Zimowego – zapraszam na IV Runda HMP Offroad 2024.

Sędzia główny wprowadził tym razem pewne restrykcje. Zawody wystartowały bez wolnych treningów. Kontrolowane przeprowadzono po dwa dla każdej klasy. Tradycyjnie rozegrano w sobotę jeszcze cztery kwalifikacje. Pierwszy dzień zawodów był bardzo długi, zaczął się grubo przed ósma rano a skończył mocno po dwudziestej.

W nocy z piątku na sobotę ekipa ATA Racing Team zbudowała olbrzymi tor z przeszkodami, który tym razem był wzbogacony o ścianę. Dla najmłodszych przewidziano jej omijanie. Kilka fotek poniżej.

W sobotni poranek strefa serwisowa wypełniła się błyskawicznie zawodnikami, stolikami i tonami sprzętu…

Na starcie zarejestrowano 187 modeli, z czego najliczniejsza była klasa 2WD Stock – 75 uczestników. Warto także dodać że i tym razem dołączyły dwie grupy młodych adeptów ze szkółki RC Błonie. Wystartowali w dwóch sobotnich kwalifikacjach oraz w niedzielnych finałach.

Sobotnia galeria – oj działo się:

Wasza strefa serwisowa:

Zmagania na torze:

Część druga kwalifikacji:

Kontrola Techniczna: