Wakacje jeszcze się na dobre nie skończyły a my wraz z modelarzami spotkaliśmy się na pierwszej rundzie halowego offroadu. Tym razem gościł nas Grodzisk Mazowiecki i wspaniała nowiusieńka Hala Sportowa. Pierwsza runda to otwarcie sezonu 2023/2023, na który zaplanowano aż pięć takich imprez. Kolejna dopiero za niecałe dwa miesiące, ale serdecznie zapraszam do niniejszego materiału z I RHMP Offroad 2023!

Pierwsze nasze spotkanie i trochę nowości. Po pierwsze drobne zmiany w organizacji. Po drugie nowy sposób wyróżniania zwycięstw, nowe miejsca zawodów, nowe koszulki by RC Noobs, nowa ścianka…. ach nie ma sensu wszystkiego wyliczać….

I RHMP Offroad 2023

Do najważniejszych niespodzianek i zaraz nowości na zawodach to obiekt. Jest nim ultranowoczesna Hala Sportowa w Grodzisku Mazowieckim. Zarówno dla organizatorów jak i dla samych zawodników to olbrzymi potencjał tego miejsca wywarł największe wrażenie. Olbrzymia płyta hali, dzięki czemu mógł na niej powstać tor liczący ok. 650 m^2. Ale to nie wszystko wokół toru pozostało jeszcze co najmniej drugie tyle powierzchni.

I RHMP Offroad 2023

Cześć z niej wykorzystano na miejsca serwisowe dla zawodników. Po środku toru wybudowano podest, zaś stanowisko sędziowskie umieszczono przy prawym narożniku – patrząc od strony publiczności.

I RHMP Offroad 2023

Co niezwykle istotne to wokół toru pozostał pusty pas, który stanowił strefę bezpieczeństwa i zapewniał komunikację dla serwisu obsługującego tor. Wyposażenie hali, to także znakomite nagłośnienie, z którego korzystali sędziowie. Zaś dla publiki i zawodników na dwóch olbrzymich panelach RGB wyświetlano bieżące wyniki. Każdy mógł dokładnie śledzić przebieg zawodów. Dostęp do internetu umożliwił także streaming i wyniki on-line.

Przygotowanie obiektu do wydarzenia zajęło organizatorom dwa dni. Budowa toru, przeszkód, infrastruktura i system pomiarowy – wszystko przygotowano na dwa dni zawodów.

I RHMP Offroad 2023

Zawody zaplanowano na cały weekend. W pierwszy dzień rozegrano treningi kontrolowane, oraz wyścigi kwalifikacyjne. Drugi dzień – Niedziela to oczywiście trening finałowy i po trzy wyścigi finałowe. Taka formuła to już standard do którego wszyscy przywykli.

o mimo skrupulatnych przygotowań nie obeszło się bez stresujących sytuacji. Na początku zawodów – podczas treningów kontrolowanych system pomiarowy płatał figle. Jednak szerokie spektrum możliwości systemu umożliwiło wyeliminowanie nieprawidłowości. Można śmiało powiedzieć, że już podczas kwalifikacji wszystko funkcjonowało prawnie, a drobne błędy były natychmiastowo poprawiane.

Na torze nie brakowało emocji. Zacięta rywalizacja od pierwszego do ostatniego wyścigu. Po mimo kilku drobnych nieporozumień między zawodnikami panowała świetna atmosfera. Poniżej trochę kadrów ze zmagań na torze:

W między czasie odwiedzałem Was na strefie serwisowej, dzięki czemu powstały następujące zdjęcia:

Wokół toru także sporo się działo a oto co udało mi się utrwalić:

Tradycyjnie Szymon prowadził studio zawodów. Gorące rozmowy, wywiady…. to jego żywioł. Wszystkie materiały wideo znajdziesz na kanale: RC Noobs – gorąco polecam!

Dla niektórych ów weekend minął błyskawicznie. Myślę że większość będzie dobrze wspominało to wydarzenie, zwłaszcza Ci, którym udało się zdobyć wymarzone pozycje – zapraszam do TOP 3:

Wyniki I RHMP Offroad 2023:

Tuż przed dekoracją:

ET-10 Truck Pro:

I RHMP Offroad 2023
 1. Marcin Czech
 2. Radosław Czekalski
 3. Mateusz Strojczyk

ET-10 Buggy 2WD Stock:

I RHMP Offroad 2023
 1. Paweł Hert
 2. Tomek Wysocki
 3. Aleksander Bogdański

ET-10 Buggy 2WD:

I RHMP Offroad 2023
 1. Piotr Stankiewicz
 2. Wojciech Rzepecki
 3. Sonia Skrzypek

ET-10 Buggy 4WD Stock:

I RHMP Offroad 2023
 1. Sebastian Chrzanowski
 2. Maciej Czernik
 3. Paweł Rosiński

ET-10 Buggy 4WD

I RHMP Offroad 2023
 1. Piotr Stankiewicz
 2. Sonia Skrzypek
 3. Wiktor Deląg

oraz dodatkowa klasa (bez tytułów MP)

E-10 Truck Open:

 1. Roman Dębiec
 2. Maksymilian Dąbrowski
 3. Laura Rosińska

Szczegółowe wyniki z zawodów znajdziesz na MyRCM


Na koniec chciałbym podziękować organizatorom z poniesiony trud, ekipie sędziowskiej za wkład w sportową część zawodów. Wyjątkowe i szczególne podziękowania należą się wszystkim instytucjom i firmom za wsparcie. W szczególności Gminie Grodzisk Mazowiecki, Automobilklubowi Polski – Komisji Modeli Samochodów RC, firmie ATA Świat modeli oraz niesamowitej ekipie ATA Racing Team za przygotowanie toru do zawodów. Wszystkim wyróznionym, nagrodzonym i zwycięzcom Wielkie GRATULACJE i sukcesów w kolejnych rundach wszystkim przybyłym zawodnikom.

Więcej podobnych relacji z zawodów znajdziesz w kategorii RCcars, lub na Facebooku.


P.S. Na koniec nieco żartobliwie – nieoficjalny konkurs wygrał znany wszystkim w świecie modelarskim posiadacz największego kauduna taktycznego:

I RHMP Offroad 2023