Sezon zimowy 2023/2024 rozpoczęliśmy w Grodzisku Mazowieckim. Nadszedł czas na drugie zawody. Tym razem środowisko modelarskie gościło w miejscowości Rogoźnik. Przypomnijmy, że w tym sezonie będą jeszcze trzy rundy. A teraz zapraszam na relację z II Runda HMP OffRoad 2023.

Na wstępie nie można ominąć dość istotnego tematu. Miejsce zawodów – Rogoźnik i wspaniała hala to zasługa lokalnego klubu RCDG. Jego członkowie liczą 16 zapaleńców i amatorów wyścigów modelarskich. To małe ognisko RC tak prężnie działa, że przy wsparciu Komisji Modeli samochodowych Automobilklubu było możliwe zorganizowanie jednej rundy Halowych Mistrzostw Polski. Oczywiście olbrzymi wkład miała Pani Małgorzata Bednarek, Wójt Gminy Bobrowniki, bez której nie było by gdzie się ścigać!

W piątek rano na hali sportowo widowiskowej „LUX” rozpoczęto budowę toru i całej infrastruktury do zawodów. Ekipa ATA Racig Team otrzymała od RCDG niesamowite wsparcie – dzięki czemu tor powstał niemalże rekordowym czasie. Tradycyjnie ustawiono na nim przeszkody w postaci topek i 'ściany śmierci’. Przy torze powstało podwyższone 'gniazdo’ sędziowskie, wysoki podest oraz strefa serwisowa. Profesjonalnie zaprojektowany obiekt sportowy to także szereg pomieszczeń gospodarczych, pokój dla organizatorów i co najważniejsze bufet z drobnymi przekąskami, kawą i herbatą.

Podsumowując organizację i przygotowanie zawodów można by rzec: były wzorowe i zasługują na to by brać z nich przykład – wielkie gratulacje dla wszystkich którzy się temu przyczynili.

Przechodząc do części sportowej. Zawody rozegrano w dobrze już znanym systemie dwu dniowym. W sobotę treningi i kwalifikacje, zaś w niedzielę treningowy finał i trzy wyścigi finałowe. Frekwencja dopisała. Na liście startowej znalazło się 70 zawodników, a część z nich startowało więcej niż w jednej klasie. Zawody rozgrywane były w sześciu klasach, przy czym zawodnicy zostali podzieleni na 14 grup.

Zacięta rywalizacja sportowa rozpoczęła się od pierwszego treningu i trwała do końca zawodów. Równocześnie emocje rosły z każdą chwilą tego turnieju….

A tak wyglądała Wasza walka z mojej perspektywy:

W strefie serwisowej atmosfera była naprawdę niesamowita:

A wokół toru także wiele się działo:


Wyniki:

Short Course

 1. Hubert Gola
 2. Marcin Kałan
 3. Tymoteusz Sokół

E-10 Truck PRO

 1. Paweł Trella
 2. Radosław Czekalski
 3. Jakub Lukasek

E-10 Buggy 2WD Stock

 1. Wiktor Deląg
 2. Sebastian Chrzanowski
 3. Paweł Czajkowski

E-10 Buggy 2WD

 1. Bartosz Zalewski
 2. Piotr Stankiewicz
 3. Jan Zalewski

E-10 Buggy 4WD Stock

 1. Sebastian Chrzanowski
 2. Rafał Ilendo
 3. Paweł Czajkowski

E-10 Buggy 4WD

 1. Bartosz Zalewski
 2. Piotr Stankiewicz
 3. Bartłomiej Gogacz

Oraz pozostali nagrodzeni:

Pełne wyniki znajdziesz w serwisie MyRCM

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy zdobycia szych pozycji.


Sponsorem rozlosowanych nagród był RaceStars:

Videorelacje wkrótce zostaną opublikowane na kanale RC Noobs

W imieniu swoim i organizatorów składam serdeczne podziękowania Pani Wójt Gminy Bobrowniki, klubowi RCDG za olbrzymią pomoc w przygotowaniach i organizacji oraz Komisji Modeli Samochodów Zdalnie Sterowanych Automobilklubu Polski za trud i wkład we wszelkie prace. Podziękowania także się należą firmie ATA Świat Modeli i firmie HIT Bis.

Zapraszam do relacji z poprzedniej rundy

Do zobaczenia na kolejnych zawodach – w Poznaniu!