W trakcie wakacji dzieci mają najróżniejsze zajęcia i atrakcje. Dla tych które nie wyjechały w minionym tygodniu zostały zorganizowane półkolonie. Zajęcia dla nich odbywały się w Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu. Jednymi z nich były zajęcia szkółki RC – wprowadzające najmłodszych w świat modelarskiego sportu samochodowego. Tak powstało: Rajdowe Lato w Błoniu 2023.

Dzięki wsparciu Gminy Błonie, Sekcji Modeli Zdalnie Sterowanych Automobilklubu Polski oraz firmie ATA Świat modeli na części hali sportowej powstał pokaźny tor. Przez cały tydzień w określonych porach, grupy kolonijne miały okazję do zapoznania się z autami zdalnie sterowanymi. Instruktorzy przekazywali podstawową wiedzę z zakresu działania i obsługi modeli RC. W sumie w zajęciach wzięło udział 75 pociech.

Spośród nich wyłowiono 30 najlepszych i zaproszono na sobotnią rywalizację finałową. Była ona poprowadzona niemalże identycznie jak prawdziwe zawody. Różnice były nie wielkie. Główną były oczywiście wypożyczone autka w których dostosowano prędkość do umiejętności początkujących zawodników. Dzieci startowały w wyścigach po pięcioro, przez co łącznie było sześć grup.

Na trybunach zasiedli rodzice i opiekunowie, którzy gorąco dopingowali swoich zawodników.

Początkowo rywalizacja miała się opierać na jednym wyścigu. Jednakże sprawnie przeprowadzone zapisy i organizacja startów pozwoliła na dodatkową rundę. Dzięki temu z obu wyścigów liczyły się liczby okrążeń i czas całkowity z lepszym wynikiem. Dzięki użyciu profesjonalnego systemu pomiaru czasu błyskawicznie wyłoniono zwycięzców.

Nagrody rzeczowe otrzymały trzy najszybsze dziewczynki i trzech najszybszych chłopców. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i puchary za uczestnictwo, a dziewczynki dodatkowo jeszcze po małym pluszaku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Top 3 wśród dziewczynek:

  1. Laurą Mlosek
  2. Wiktoria Jemielita
  3. Barbara Paczesna

Top 3 wśród chłopców:

  1. Adam Śliwa
  2. Oliwier Matejuk
  3. Igor Wagner

Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników wraz z opiekunami:

Rajdowe Lato w Błoniu 2023

Oraz wszystkie pociechy z nagrodami:

Rajdowe Lato w Błoniu 2023

A na koniec zapraszam do obejrzenia galerii z Rajdowe Lato w Błoniu 2023:

Jeśli zainteresował Cię ten materiał to zachęcam do obejrzenia Finału Rajdowego Lata w Mieście 2023, lub do odwiedzenia innych relacji z wydarzeń modelarskich. Zapraszam także do odwiedzenia socialmediów.