Wczoraj odwiedziłem zapalonych miłośników kabrioletów. Pierwszy mazowiecki zlot odbył się na terenie Pałacu Zegrzyńskiego. To piękna lokalizacja na takie imprezy. Kapryśna pogoda tym razem dopisała, dzięki czemu można było się spotkać i porozmawiać o wysokich autach. Czapki z głów dla posiadaczy niezwykle rzadkich i wyjątkowych modeli – a tych w klubie Mazovia Cabrio Style 2023 nie brakuje…

Cel wycieczki był – a w zasadzie ciągle jest – niezbyt ukryty aczkolwiek nieco inny niż uczestników. Redakcja AutoRok pracuje nad wydaniem specjalnym 'Kabriolety’. Dotychczas powstały wydania: 1900-2000, 'SPORT’ oraz 'DESIGN’. Tak więc oprócz przyjemnego spotkania z motoryzacją są poszukiwane auta, o których jest dość mało informacji. Taka impreza pozwala również zdobyć unikatowy materiał zdjęciowy.

Nie mniej jednak warto wspomnieć, że mimo tego iż tego typu klubów pojawia się w naszym kraju coraz więcej, to i uczestników wciąż przybywa. Polacy coraz chętniej kolekcjonują auta od starych, nietypowych, użytkowych po kabriolety zarówno te starsze, popularne jak i te nowsze – o czym się przekonaliśmy na tegorocznym pierwszym zlocie. Poniżej mała galeria z Mazovia Cabrio Style 2023 – zapraszam:

Więcej zdjęć samochodów znajdziesz w moim portfolio lub w kategorii samochody, zapraszam także do odwiedzenia Facebooka.