To cabrio nieźle (wy)Miata!

Japoński producent wypuścił specjalną odmianę popularnego kabrioletu by uczcić wiek istnienia firmy. Mazda MX-5 jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych aut tego producenta. W macierzystym kraju ochrzczono ją 'Miata’. Charakterystycznymi cechami tej wersji są perłowy lakier, wiśniowy dach składany i dodatki w postaci jubileuszowych emblematów. Wnętrze wykonano używając podobnych barw, i wstawiono skórzane fotele…

Należało by jeszcze wspomnieć, iż pod maską kryje się dwulitrowy potwór. Swe 184 KM przekazuje za pomocą 6 stopniowej przekładni manualnej na tylne koła. A te aż same się rwą do jazdy. Jak to potocznie mawiają 'Mały ale wariat’… Jednakże więcej o tym modelu będzie można przeczytać na stronie AutoRoku, dla którego wykonałem sesje zdjęć. Po niżej kilka ujęć w akcji a bohaterem – Mazda MX-5 100 Aniversary:

Więcej o sesjach motoryzacyjnych znajdziesz tutaj,
lub też na socialmediach


Fotoporada:

Jeśli pragniesz wykonywać podobne zdjęcia pamiętaj o najważniejszym – bezpieczeństwie. Jazda taki autem to nie zabawa, więc wszelkie próby wykonuj tam gdzie nie zagraża to tobie ani innym. Ten materiał powstał w specjalnie wybranych miejscach. Ja trzymając aparat byłem w bezpiecznej odległości. Te ujęcia powstały z użyciem teleobiektywu. Zamrożenie ruchu umożliwił krótki czas naświetlania. Za sterami tego super auta siedział doświadczony i odpowiedzialny kierowca.

%d bloggers like this: