IdeaTrade zorganizowało spotkanie: INSPIRACJE 2019 – wybitnych przedstawicieli szpitali z całej Polski.

Debata „Dyrektor szpitala wobec wyzwań 2020 roku” odnosiła się od ostatnich wydarzeń związanych głównie z epidemią COVID-19. Zaproszeni goście omówili szereg tematów jakie dotknęły placówki, od zaopatrzenia po wirtualne wizyty lekarskie.

Wszyscy jednak biorący udział w tym spotkaniu najbardziej obawiają się nadejść i kumulacji w drugiej fali zarażeń.

Moja rola była taka jak na ostatnich spotkaniach. Uwiecznić Debatę i Wręczenie wyróżnień zwycięzców Konkursu INSPIRACJE 2019 w kilku kategoriach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu zajrzyj na stronę organizatora.

Od siebie dodam jeszcze co nieco o sprzęcie. Ja wykorzystałem w tym zleceniu dwa szkła. Szerokokątny zoom sprawdza się wyśmienicie w bliskich ujęciach i zdjęciach grupowych. Uwieczniłem nim także salę z uczestnikami. Natomiast używając teleobiektywu mogłem 'delikatnie’ zbliżyć się do wybranych bohaterów wydarzenia. Po mimo dość dobrego oświetlenia zazwyczaj decyduję się na użycie lampy błyskowej. Dzięki temu na zdjęciach kolory są intensywniejsze i mają odrobinę więcej kontrastu. Błyskając należy pamiętać o korekcji natężenie światła z lampy. W zależności od sytuacji należy dodawać 1/3 lub odejmować by uzyskać poprawnie naświetlone zdjęcia. Warto nadmienić iż palnik lampy przy takich zdjęciach zawsze podnoszę do góry. Ustawiam go pod kątem 30-45′. Dzięki temu część światła jest odbijana od sufitów w pomieszczeniach. To zapobiega powstawaniu cieni w postaci duchów. Pochylenie takie kieruje również lewą część bezpośrednio na fotografowane postacie. Jak dla mnie taki sposób oświetlania zapewnia najprzyjemniejsze dla oka efekty.

A teraz zapraszam do małej galerii (to tylko fragment całego zlecenia):

Więcej podobnych fotoreportaży oraz na Facebook’u