W ostatnią niedzielę miałem okazję uczestniczyć w zakończeniu akcji „zima w mieście”. Tak to prawda – zima trochę słaba. Ferie jeszcze się w stolicy nie rozpoczeły. A mimo to dzieciaki mogły przez cały tydzień odwiedzać centrum handlowe i zapoznawać się z modelarstwem samochodowym. Zakończeniem było GP BlueCity.

To wszystko za sprawą dyrekcji BlueCity i firmy ATA. W centralnym miejscu galerii – czyli pod fontanną powstał dość spory odcinek specjalny. Do jego budowy użyto wykładzin stosowanych na Mistrzostwach Polski Modeli RC a okalano go bandami zabezpieczającymi widownię. Przez cały tydzień najmłodsi mogli zapoznawać się z modelarstwem, samochodami zdalnie sterowanymi, technikami jazdy.

W niedzielę zorganizowano dla nich Mini-Zawody – GP BlueCity po to by mogli poznać świat zawodniczy. Rozegrano dla nich trzy wyścigi kwalifikacyjne i jeden finałowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali z tego dnia pamiątki.

Po tych wyścigach, rozegrano pokazowe zawody. W nich brali już udział bardziej doświadczeni zawodnicy. Startowali w klasach E-10 DTM Open – auta wyścigowe, E-14 Truck – ciężarówki oraz E-12 – auta prototypowe. Zawodnicy ścigali się w 3 kwalifikacjach o pool position. A następnie w trzech wyścigach finałowych walczyli o miejsca na podium.

Poniżej skromna galeria z GP BlueCity – zapraszam:

Więcej zdjęć z zawodów w dziale RC Cars, lub też na Facebooku.