Dziś dziennikarze motoryzacyjni wybrali zwycięzcę pierwszej edycji Car of the Year Polska 2020 – KIA XCeed!!

Nim do tego doszło jurorzy spotkali się na terenie Automobilklubu Polski. Do ich dyspozycji oddano po dwie wersje aut z finałowej piątki, by mogli jeszcze raz im się dokładniej przyjrzeć i przetestować na płycie autodromu. Finał COTY PL 2020….

Kandydaci do Finału Car of the Year Polska 2020:

Bezpośrednia konfrontacja daje zawsze największą możliwość porównania aut. Tutaj w szranki stanęło w zasadzie pięciu bezpośrednich konkurentów. Natomiast w tej edycji stało się tak, że do finałów dostały się średniej klasy auta miejskie. A co ciekawsze – nad takim wyborem naprawdopodobniej będzie się zastanawiała największa rzesza potencjalnych nabywców w naszym kraju…

Jury, składające się z 21 niezależnych dziennikarzy z różnych mediów, do godziny 14.00 mogło głosować na swoich faworytów. Dokładny regulamin konkursu znajdziesz na stronie caroftheyear.pl. Krótko podsumowując największą liczbę punktów uzyskała KIA XCeed – GRATULACJE!!

Główną nagrodę – statuetkę odebrali przedstawiciele KIA Motors Polska Monika Krzesak oraz Grzegorz Leśniczek (zdjęcie tytułowe), a poniżej pamiątkowa fotografia jurorów…

Finał COTY PL 2020

Ja zaś miałem niezwykłą przyjemność uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu w roli fotoreportera – zapraszam serdecznie:

Galeria: Finał COTY PL 2020

Zapraszam również na mój funpage,
lub do obejrzenia innych aut.


Jak powstały te zdjęcia?

Fotoreportaż z moto-eventu to zlecenie, które wymaga absolutnego skupienia. Tutaj trzeba mieć oczy dookoła głowy. Dzieje się tak wiele i tak szybko…. Reagować trzeba intuicyjnie i bardzo szybko. Nie ma czasu by zastanawiać się jakiego obiektywu użyć. Ja standardowo korzystam ze szkieł reporterskich szerokiego zooma i tele. Tak więc pierwszego używam by z małej odległości kadrować samochody. Zaś ten drugi używałem do zdjęć dynamicznych. Powodów było kilka. Ale bezpieczna odległość od dość aut pokonujących slalom to podstawa. Nie ma sensu ryzykować!