Finał Halowych Mistrzostw Polski modeli zdalnie sterowanych

FHMP OffRoad 2018 był uwięczeniem całego cyklu wyścigów. Wyłonił najlepszych z całego sezonu. Tak więc Ci którzy stanęli na podium otrzymali najwyższe tytuły – Mistrzów i wicemistrzów….

W pierwszy weekend marca odbyły się siódme w kolejności zawody halowego Offroadu. Ponownie gościliśmy w PTAK EXPO, lecz tym razem na MotorcylceShow. Zawody rozpoczęły się piątkowymi treningami na tych samych zasadach co zwykle. Kierowcy ścigali się po wykładzinie znanej z EOS i poprzednich rund. Natomiast razem organizator narzucił stosowanie opon kontrolowanych Schumachera.

Zacięta rywalizacja

W sobotę po dwóch treningach kontrolowanych ustalono pozycje startowe do kwalifikacji, których tego dnia rozegrano aż trzy kolejki. Jednak tego dnia nie miał sobie równych Michał Orłowski, który był najszybszy w trzech z czterech kwalifikacjach w obu najszybszych klasach – 2WD i 4WD. Ostatni wyścig kwalifikacyjny odbyła się w niedzielny poranek. Niestety nasz Mistrz nie mógł kontynuować startów, a pierwszą pozycję, także w 2WD prowadzenie przejął Bartek Zambrzycki zaś w 4WD Sebastian Migal. Pomimo tego Bartek w obu klasach wygrał wszystkie wyścigi finałowe czym zapewnił sobie pierwsze miejsce na tych zawodach. A dodatkowo tym finałem przypieczętował tytuł Mistrza Polski w 2WD i 4WD – GRATULACJE!!

Wyścigi bez turbo boost’a

Bardzo ciekawa rywalizacja odbywała się w dość świeżej klasie 4WD SPEC. Ponieważ ograniczono w wniej silnik do 13,5T i regulator (bez tzw. turbo), w której startowało równie dużo modeli co w klasie open. Tak więc ad samego początku ostra rywalizacja toczyła się pomiędzy piątką zawodników. Natomiast po wszystkich kwalifikacjach najszybszym okazał się Iwo Czarnecki. Tak więc dojechał on swoim modelem do najwyższego stopnia podium w finałach, w których najbardziej zacięta walka była pomiędzy Mateuszem Dudzicem, Pawłem Ntkovcą, Jarkiem Poniatowskim i Arturem Kramżą. Zatem ostateczne wyniki poniżej a szczegółowe z FHMP OffRoad 2018 na – myrch.ch.

Oprócz klas PRO startowały także tradycyjnie Tamiya 2WD Junior i RCSzkoła, w pierwszą z nich zdominował Piotr Trella zarówno w kwalifikacjach jak i w finałach, zaś wśród najmłodszych adeptów najlepszym okazał się Aleksander Łoszewski.

Wyniki:

Buggy 2WD

FHMP OffRoad 2018

1 – Bartek Zambrzycki (Yokomo)
2 – Bartek Zalewski (Xray)
3 – Wojciech Rzepecki (Schumacher)


Buggy 4WD

FHMP OffRoad 2018

1 – Bartek Zambrzycki (Yokomo)
2 – Bartek Zalewski (Xray)
3 – Jakub Luczak (Xray)


Buggy Stock 13.5T

1 – Iwo Czarnecki
2 – Artur Kramza
3 – Pawel Ntkovca


RC Szkoła

FHMP OffRoad 2018

1 – Aleksander Loszewski
2 – Kuba Kochanski
3 – Maja Buczkowska


Buggy 2WD Junior Tamiya

FHMP OffRoad 2018

1 – PiotrTrella
2 – Pawel Florczak
3 – Aleksander Loszewski


Galeria FHMP OffRoad 2018:

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników!

Organizatorom, współorganizatorom, sędziom, hostessom i całej ekipie ATA dziękujemy za kolejny wspaniały sezon terenowych wyścigów RC!!!

Podobne wpisy o wyścigach modeli RC