European Offroad Series w Polsce

W miniony weekned w podwarszawskich halach wystawienniczych PTAK EXPO podczas Motoshow odbyła się druga runda międzynarodowych wyścigów terenowych modeli RC. 

Także warto przypomnieć, że w nasz najlepszy zawodnik w pierwszej rundzie zajął: pierwsze miejsce w 4WD, trzecie w 2WD oraz drugie w Modified Truck. Zaś prowadzenie w Stock Truck objął Bartek Zalewski. Wyścigi tej rangi organizowane w naszym kraju zawsze przyciągają wielu zawodników. Tak też było i tym razem. Toteż organizatorów szczególnie ucieszył fakt sporej frekwencji wśród polskich zawodników. Nie zabrakło, także tych z czołówki. Dlatego zapowiadało to ciekawą walkę na różnych poziomach. Zarówno międzynarodowym jak i krajowym. Emocji nie brakowało, a dodatkowo adrenalinę miały podnieść zaplanowane na niedzielę wyścigi dla najmłodszych adeptów – klasy 2WD Junior.

Tor zbudowano już w środę, a ostatnie przygotowania zakończyły się w czwartek późnym wieczorem. Zaś optymalny tor jazdy liczy 141m. Ponadto podest był skonstruowany ze stabilnego rusztowania z podłogą na wysokości ponad 2 metrów, dając dobrą widoczność na każdy metr toru. Natomiast prostą startową umieszczono naprzeciw podestu, która rozpoczynała się zjazdem z pionowej ściany. Pozostałe przeszkody, choć niezbyt trudne, to równomiernie rozlokowano po pozostałej części toru.

Spora ilości uczestników zmusiła organizatorów zawodów, by treningi rozpoczęły się już w piątkowy poranek. A więc, z tego względu w godzinach późniejszych odbyły się kwalifikacje, a wieczorem już było wiadomo jak w sobotni poranek będą obsadzone pola startowe. Choć sobota okazała się jednym z najdłuższych i najtrudniejszych dni. Natomiast wszystkie wyniki były jak zawsze także transmitowane na żywo. A to dzięki systemowi myRcm, na którym to znajdziesz wszelkie wyniki. Sobotnie zmagania zakończyły się po drugiej kolejce kwalifikacyjnej. Zaś w niedzielę rozegrano jeszcze dwie kwalifikacje, a po nich po trzy finały. Po mimo tego w trakcie przerw rozegrano jedną kwalifikację i dwa finały dla wspominanych wcześniej najmłodszych zawodników.

Stadium Truck 2WD

1.Bartosz Zalewski PL
2.Sven Rudlik DE
3.Mirko Morgenstern DE

6.Damian Rogodziński PL
7.Łukasz Piecyk PL
8.Kuba Kruś PL

2WD 13,5T

1. Sven Rudig DE
2. Paweł Ntkovca PL
3. Juraj Hudy SK

6. Damian Rogodziński PL
12. Jan Zalewski PL
13. Paweł Dominiak PL
14. Kuba Kruś PL
15. Łukasz Piecyk PL

17. Jan Dambrowski PL

2WD

1. Bruno Coelho PT
2. Michał Orłowski PL
3. Daniel Kobbevik NO

19. Bartek Zambrzycki PL
23. Sebastian Migal PL
24. Bartek Zalewski PL
25. Bartek Kramża PL
37. Wojtek Migal PL
38. Karol Sputo PL
47. Iwo Czarnecki PL
48. Michał Sitek PL
65. Bartek Pluta PL

Stadium Truck Modi 2WD

1. Jooana Hatten FI
2. Kaja Novotny CZ
3. Joerg Neumann DE

6. Kuba Kruś PL

4WD 10,5T

1. Mirko Morgenstern DE
2. Juraj Hudy SK
3. Sven Rudig DE

8. Jan Zalewski PL
9. Rafał Ilendo PL
11. Łukasz Piecyk PL
13. Bartek Pluta PL

4WD

1. Michał Orłowski PL
2. Bruno Coelho PT
3. Jooana Haatanen  FI

19. Bartek Zambrzycki PL
23. Bartek Kramża PL
25. Sebastian Migal PL
32. Iwo Czarnecki PL
33. Wojtek Migal PL
39. Karol Sputo PL
58. Michał Sitek PL
62. Mikołaj Kopczyński PL
63 Kuba Kruś PL

Yungtimer

1. Paweł Florczak
2. Alexander Lozewski
3. Kacepr Florczak
4. Mateusz Nowak
5. Mateusz Wrzosek
6. Jan Dombrowski
7. Szymon Chudowolski
8. Kuba Mikołajczyk
9. Maximilian Lozewski

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział. Ponownie gratulujemy osiągniętych wyników. Zaś współorganizatorom za pomoc w logistyce i przygotowaniu tej imprezy. Natomiast już teraz wszystkich zainteresowanych tą serią wyścigów zapraszamy na kolejną rundę, która odbędzie się w Daun > tutaj znajdziesz więcej informacji . 

%d bloggers like this: