W miniony weekend modelarskie środowisko gościło na warszawskim Bemowie. W SP 356 odbyły się ostatnie wyścigi w sezonie halowym dla samochodowych modeli RC, była to V EHMP OnRoad 2023.

W piątek otwarto halę gimnastyczną dla ekipy ATA Racing Team, która sprawnie ruszyła z budową toru. Dla modeli wyścigowych rozkładanie toru jest znacznie łatwiejsze. nie ma hopek ani przeszkód. Mimo to należy wykonać to starannie, by szybkie wyścigi odbywały się bezpiecznie. Należy także pamietać o podeście, który zapewnia z jednej strony komfort kierowców ale także musi być stabilny by kierowcy mogli bezpiecznie prowadzić swoje auta.

V EHMP OnRoad 2023

Strefa serwisową przewidziano w korytarzach i łącznikach wokół sali gimnastycznej. Miejsca nie brakowało dla zawodników.

V EHMP OnRoad 2023

Nie zabrakło także specjalnego kącika dla kontroli technicznej:

V EHMP OnRoad 2023

W sobotę o 8 rano otwarto halę dla zawodników, a wolne treningi rozpoczeły się niespełna pół godziny później. Na ten dzień przewidziano jeszcze dwa treningi kontrolowane oraz aż pięć kwalifikacji. Po mimo sporej ilości grup jeżdżenia było dużo.

Po wolnych treningach odbyła się odprawa dla zawodników, w której organizator i sędziowie wyjaśnili ponownie najistotniejsze kwestie:

V EHMP OnRoad 2023

A po tej krótkiej przerwie zawodnicy ruszyli do zaciętej rywalizacji. Wszak to ostatnia runda…

Poniżej galeria z walki na torze:

Oraz trochę kadrów z kuluarów i ze strefy serwisowej….

Niedzielne wyścigi rozpoczęto treningiem. Każdy miał ostatnią szansę na sprawdzenie sprzętu i wprowadzenie ostatnich korekt nastaw w autkach. Organizatorzy przewidzieli po trzy wyścigi finałowe dla każdej grupy. Przypomnijmy przy okazji, iż do klasyfikacji końcowej brane są pod uwagę wyniki z dwóch najlepszych wyścigów. A teraz zapraszam ponownie na tor i niedzielne finały: