Nadszedł czas na ostatnia rundę. Po raz drugi w tym roku miejscem zawodów było Centrum Sportu w Błoniu. Piąta runda wieńcząca cały sezon zmagań nadeszła dość szybko. Przyniosła wiele emocji i sportowej rywalizacji. Zapewne wszyscy będziemy długo wspominać V EHMP OffRoad 2023.

W hali sportowej w piątkowy wieczór, tuż po lokalnych zajęciach rozpoczęto budowę toru. Tym razem zmieniono zasadniczo rozlokowanie. Na wprost wejścia na parkiet przeznaczono przestrzeń na strefę serwisową. W dalszej części powstał olbrzymi tor. z bardzo szybkim layoutem. Szybki nie znaczy łatwy.

Nie zabrakło oczywiście przeszkód mniejszych i większych oraz tzw. ścianki. Podest zbudowano po przeciwnej stronie toru – naprzeciw trybun. Powstało również specjalne miejsce do kontroli pojazdów oraz podwyższone miejsce dla Sędziego Głównego. Zresztą zobaczcie sami jak to wyglądało:

Oprócz toru dla modeli RC, dla zwiedzających przygotowano atrakcję w postaci toru wyścigowego tzw slotcarów Carrera:

V EHMP OffRoad 2023

Chętnych na zawody nie brakowało. W sobotni poranek bardzo szybko wypełniło się miejsce przeznaczone na serwis. Przy takiej ilości zawodników strefa serwisowa tętniła życiem:

W pobliżu toru także wiele się działo:

Troszkę kadrów z treningów i wyścigów kwalifikacyjnych, na których bez trudu można dostrzec zaciętą walkę:

Treningi i kwalifikacje zajęły całą sobotę. Halę zamknięto dopiero około godziny 21. Niektórzy z rozczarowaniem ją opuszczali zabierając sprzęt w celu przygotowania do kolejnego dnia. Niedzielny poranek zaczął się od ósmej rano. Organizatorzy przewidzieli chwilę wolnego treningu. Następnie ruszyły treningi przed finałami. Tego dnia były zaplanowane po 3 wyścigi dla każdej z grup.

Niedziela

Poziom adrenaliny rósł z minuty na minutę, ale atmosfera była bardzo przyjemna – dla większości liczyła się czysta rywalizacja. Przechadzając się po torze i serwisie uwieczniłem rozmowy, zmagania ze sprzętem i nie tylko – zresztą zobaczcie sami:

Nie omieszkałem również złapać obiektywem trochę modeli w trakcie potyczek o pozycje finałowe: