Początek sezonu zimowego – Titan RC Arena Winter Offroad Runda 1

Druga fala pandemii nie sprzyja nikomu. Zwłaszcza modelarzom. Tym trudniej jest spotkać się dla wspólnej rywalizacji. Stąd też wynika taka a nie inna frekwencja. Już na początku należy nadmienić, że wyjątkowym gościem tej rundy był nasz Mistrz Europy – Michał Orłowski. Po mimo niedogodności część z Was zdecydowała się nie próżnować minionej soboty… i wpaść na TRCA Winter OffRoad RD1.

Od ostatnich zawodów, na których miałem przyjemność być, na Titan RC Arena zaszło kilka zmian. A przede wszystkim zmieniły się tory. Artur przebudował oba. Dla Was – uczestników TRCA Winter Offraod RD1- zapewne najważniejszymi zmianami są te które dotyczyły toru terenowego. Największą zmianą jaka Was zastała to olbrzymia chopka pod podestem. Delikatnie także zostały przemodelowane oba przejazdy przez ścianę na końcu toru, oraz część środkowa.

TRCA Winter OffRoad RD1

Zawody tak na prawdę rozpoczęły się w piątek po południu treningami. Każdy kto chciał mógł się przygotować do sobotniej rywalizacji.

W sobotę rozegraliśmy trzeci trening kontrolowany, trzy kwalifikacje i trzy finały.

TRCA Winter OffRoad RD1 – pechowe zawody?

Ja, tak jak poprzednio oprócz zdjęć zajmowałem się prowadzeniem zawodów. Te okazały się tym razem trochę pechowe. Kłopoty techniczne dopadły komputer do streemingu a także system pomiaru czasu. I o ile z pierwszym kłopot był mniej istotny, ponieważ transmisję udało się przeprowadzać z małymi przerwami. O tyle AMB zaczęło generować błędy. Były one spowodowane wysokim poziomem zakłóceń pętli indukcyjnej, których do tej pory nie było na hali. Po prawie godzinnej walce z tą materią postanowiliśmy wznowić starty finałowe. Szczęśliwie bez większych problemów udało się dokończyć pozostałe wyścigi.

Pech także spotkał wybranych zawodników. A na szczęście na zawodach coraz częściej obserwuje się wsparcie płynące od innych zawodników. A co ważniejsze, że nie ma już znaczenia czy się pomaga konkurentowi czy zawodnikowi z innej klasy… Świetnym przykładem jest to zdjęcie poniżej…

TRCA Winter OffRoad RD1

Ekspresowa naprawa auta Adriana tuż przed startem w drugim finale. Takie operacje wykonywane przez Mistrzów RC trwają znacznie krócej niż adekwatne w Formule 1!

Wyniki TRCA Winter Offroad RD1:

TRCA Winter OffRoad RD1

Zawody oczywiście zakończyły się uhonorowaniem zwycięzców, które poprowadził organizator – Artur Kramża, Titan RC Arena

TRCA Winter OffRoad RD1

Truck Pro:

 1. Arek Smyk
 2. Małgosia Czech
 3. Kuba Kruś

E-Mini:

 1. Jacek wysocki
 2. Grzegorz Błaszczak
TRCA Winter OffRoad RD1

Stock 2WD:

 1. Marcin Czech
 2. Janek Zalewski
 3. Arek Smyk
TRCA Winter OffRoad RD1

2WD:

 1. Michał Orłowski
 2. Bartek Kramża
 3. Bartek Zalewski
TRCA Winter OffRoad RD1

Stock 4WD:

 1. Arek Smyk
 2. Janek Zalewski
 3. Filip Błaszczak
TRCA Winter OffRoad RD1

4WD:

 1. Bartek Kramża
 2. Michał Orłowski
 3. Bartek Zalewski

Na koniec zawodów, po wręczeniu pucharków, odbyło się już tradycyjne losowanie upominków:

Poniżej skromna galeria z wyścigów:

Więcej podobnych informacji: RC Cars

Titan RC Arena mieści się na ul. Kolejowej 348, Sadowa – pod Warszawą – Mapka.
Linki: Facebook