Nasza historia okraszona tańcem TAZARO

Dziś miałem przyjemność obejrzeć niezwykłe widowisko! Nie jestem kimś, kto z pasją zgłębia karty historii. Nigdy nie byłem też zbyt dobrym uczniem tego przedmiotu – krótko mówiąc obrałem inny kierunek – zawsze pociągała mnie technika… Pomimo tego, wybrałem się razem z córką na spektakl historyczny z elementami tanecznymi. A to dlatego, że jej pasją jest taniec, a ona dopiero poznaje świat i jeszcze wiele musi się nauczyć…

Taneczna lekcja historii – tym był dla nas ten spektakl. Dość krótko lecz przepięknie opowiedziane losy naszego kraju zatytułowane: „Gdzie są Twoje szklane domy?” w wykonaniu teatru Punkt i Na chwilę oraz tancerzy TAZARO. Barwna oprawa kostiumowa, dźwiękowa z układami tanecznymi, perfekcyjnie przedstawiającymi najważniejsze dzieje. To dla mnie wyjątkowe przeżycie, brakuje mi słów by móc je dobrze i w pełni opisać. Nawet nie jestem pewien, czy to co uwieczniłem na zdjęciach odda choć w części to, co odebrały moje zmysły – oceńcie to sami!

Jestem świadom, że nie da się przez godzinę opowiedzieć o wszystkim, co się wydarzyło na przestrzeni stu lat. Na takie lekcje historii mógłbym chodzić, choćby codziennie. Chciałbym by moje dzieci tak miały je przedstawiane, wówczas wagary stały by się abstrakcją.

Ten spektakl historyczny wywarł na nas ogromne wrażenie!
Gratulacje i podziękowania dla organizatorów za wspaniały pomysł, aktorom i tancerzom za wspaniałą 'grę’ i pozostałym osobom, które włożyły w ten spektakl swoją pracę.