W minioną sobotę podczas Dni Błonia odbyły się zawody modelarskie. Były one uwiecznieniem kolejnego sezonu Szkółki RC działającej w Centrum Sportu. Młodzi adepci stawili się na olbrzymim dla początkujących torze dywanowym na płycie hali sportowej by po raz pierwszy walczyć o Puchar RC Błonie…

Tak na prawdę w nocy z piątku na sobotę ekipa ATA Racing Team wybudowała dwa tory dywanowe. Większy posłużył do rozegrania lokalnych zawodów, zaś na mniejszym kibice i Ci którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji prowadzić zdalnie sterowanych autek mieli możliwość poznania tej zabawy.

Zawody zorganizowano głównie dla uczestników zajęć Szkółki RC działającej już bez mała rok w CS Błonie. Startowali w klasach OnRoad i Offroad przygotowywanymi przez siebie modelami w trakcie zajęć. Dodatkowo organizatorzy zaprosili truckerów, by pokazali rodzicom i początkującym jak fajny to jest sport.

Emocji nie brakowało przez cały dzień. Zawody rozpoczęły się treningiem. Następnie rozegrano trzy kwalifikacje, po dwa wyścigi finałowe dla nowicjuszy i trzy dla zawodowców.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów dla Centrum Sportu w Błoniu, Burmistrzowi Błonia, Automobilklubowi, firmie ATA oraz gratulacje dla wszystkich uczestników!

Do zobaczenia na Torze!!

Poniżej skromna galeria z Puchar RC Błonie:

Szczegółowe wyniki znajdziesz na portalu MyRCm.ch, zaś więcej o zawodach modelarskich znajdziesz w kategorii RC Cars.