Defender to pierwszy model tej brytyjskiej marki. Szybko stał się legendą wśród prawdziwych terenówek. A dziś w najnowszej odsłonie Land Rover Defender przed moim aparatem. Zapraszam…

Miłośnikom moto a zwłaszcza tym, którzy lubują się w 4×4 nie trzeba przypominać iż ta brytyjska marka powstała tuż po drugiej wojnie. Tak więc można by powiedzieć że jest dość młoda. Jednakże za sprawą pierwszego swoje modelu szybko stała się legendarna. Mowa tu oczywiście o Defenderze. który stworzono do pokrywania najtrudniejszych wertepów czy też bezdroży. Pierwszy model był dość toporny, mało ergonomiczny – to wynikało z faktu, iż jego konstruktorzy skupili się na stworzeniu terenowej bestii…. I tak po tych wszystkich latach, w których legenda rosła w siłę doczekaliśmy się nowej wersji Defendera. Dużo więcej o tym Brytyjczyku znajdziesz na łamach magazynu AutoRok, dl którego miałem przyjemność uwiecznić dzisiejszego bohatera – Land Rover Defender w swej okazałości w mojej galerii – zapraszam:

Więcej zdjęć samochodów znajdziesz w moim portfolio lub w kategorii samochody, zapraszam także do odwiedzenia Facebooka.