kwieceń, maj – to miesiące w których natura budzi się do życia. Kwiaty, drzewa rośliny puszczają pąki a niektóre z nich już nawet kwitną. Wybierając się na spacer warto zabrać ze sobą aparat. Tematów do zdjęć jest całe mnóstwo a ja chciałbym pokazać Wam swoje wiosenne foto inspiracje.

Nie zależnie od tego jakim sprzętem dysponujesz, ważne jest to by umieć się nim posługiwać. Olbrzymią rolę odgrywają ustawienia. Zrezygnuj z programu automatycznego, a nawet z tematycznych i samemu zdecyduj o tym jak mają wyglądać końcowy efekty Twojej pracy.

Używaj różnych perspektyw, ogniskowych, przysłon. Jeśli nie masz doświadczenia, zdaj się na instynkt. Nie bój się eksperymentować. Efekty mogą Cię zaskoczyć.

Jeśli pierwszy raz podejmiesz się takiego wyzwania i nie bój się popełnionych błędów. A po powrocie do komputera – wszystkie zdjęcia na spokojnie przeanalizuj, przemyśl co się udało a co nie. Zapamiętaj lub sobie zapisz własne uwagi, tak by następnym razem móc szybko odświeżyć tę wiedzę i korzystać już zebranego doświadczenia. W takich sposób Twoje zdjęcia będą coraz lepsze 🙂

Wiosną znajdziemy różne kolory, barwy, ich różne odcienie, i różne nasycenia. Wykorzystaj to w kompozycji swoich zdjęć.

Nie przejmuj się tym, że jest pochmurno i pada. W tym drugim przypadku zadbaj o to by sprzęt nie zamókł. Czasem wystarczy peleryną, kawełek foli i sznurek by ochronić przed wpływem wilgoci nawet najdelikatniejszy sprzęt.

Wręcz wykorzystaj te zastane warunki, by uchwycić to na co na codzień nie zwracamy uwagi. A dzięki temu zdjęcia staną się ciekawsze i atrakcyjniejsze.

Poniżej mała galeria ze zdjęciami na wiosenne foto inspiracje:

Inne foto porady
Fanpage w socialmediach