Międzynarodxwe Targi Poznańskie ugościły modelarzy RC podczas tegorocznych targów Hobby. RC maniacy przybyli na I Eliminację Halowych Mistrzostw Polski OnRoad. W piątek ekipa ATA przygotowała olbrzymi tor, który został zbudowany na powierzchni 600 m2. Wyścigi zaplanowano na sobotę i niedzielę. Emocje rosły z minuty na minutę. IEHMP OnRoad 2022 oficjalnie rozpoczęto….

W sobotę o 9.00 wolnymi treningami. A ok. 10. ruszyły treningi kontrolowane. Organizacja zawodów jak zwykle na wysokim poziomie. Wszystkie wyścigi uruchamiane były niemalże punktualnie. Widać było, że zawodnicy stęsknili się za modelarstwem przez tą długą przerwę. Poniższe zdjęcia prezentują obiekt, w którym znajdował się tor dywanowy, podest oraz strefa serwisowa dla zawodników. Nie zabrakło również miejsc dla kibiców wokół toru. Hala pozwalała także obserwować całe wydażenie z antresoli. A gorące emocje udzielały się także odwiedzającym targi.

Zarówno na torze jak i w serwisie unosiła się przyjazna atmosfera. Młodsi stażem zawodnicy mogli liczyć na pomoc tych bardziej doświadczonych. Jeśli chodzi o sportową stronę zawodów, to odbywały się one zgodnie z obowiązującymi zasadami – dobrze już znanymi zawodnikom. Przed kwalifikacjami Organizatorzy i Sędziowie przeprowadzili odprawę dla zawodników przypominając o obowiązujących zasadach i należytych zachowaniach na imprezie.

Przed każdym wyścigiem należało stawić się z modelem na kontrolę techniczną. Natomiast po wyścigu zadbać o serwisowanie na torze. Starty odbywały się mniej więcej co godzinę. Dzięki czemu można było swobodnie przygotować się do kolejnego wyścigu. W sobotę zostały rozegrane cztery kwalifikacje, które utworzyły ranking do niedzielnych finałów. Zaś kolejny dzień rozpoczęto ostatnim treningiem kontrolowanym – z pomiarem czasu. Jednak nie wpływał on już na zdobyte pole startowe.

Tradycyjnie rozegrano po trzy wyścigi finałowe dla każdej z klas i grup.

I tuż przed wręczeniem pucharków -pamiątkowe zdjęcie z modelami:


Wyniki – IEHMP OnRoad 2022:

E-12

 1. Michał Tronowski
 2. 2. Daniel Słomski
 3. 3. Jakub Żebrowski

E-14 Truck:

 1. Paweł Bielerzewski
 2. Andrzej Różycki
 3. Darek Smyk

E-10 TC Kadet

 1. Dominik Marczyk
 2. Nikola Kopieńska
 3. Hanna Połaniec

E-10 TC Open

 1. Eryk Ruciak
 2. Arkadiusz Smyk
 3. Sebastian Szablewski

E-10 Formuła

 1. Tomasz Małkiewicz
 2. Rafał Zeljaś
 3. Jacek Rogoziński

E-10 TC Stock 13,5T

 1. Arkadiusz Smyk
 2. Marcin Grygiel
 3. Paweł Miąsek

E-10 TC Modified

 1. Arkadiusz Smyk
 2. Jakub Żebrowski
 3. Paweł Miąsek

Szczegółowe wyniki znajdują się na myrcm.ch, zaś zapowiedzi na kolejne zawody szukajcie na zawody-rc.pl

Pamiątkowe foty:


Więcej podobnych wpisów znajdziesz tutaj

Wywiady: