Było już taneczne podsumowanie mijającego roku. W przed dzień sylwestra Team Ata i Centrum Sportu zorganizowało pierwsze wyścigi dla najmłodszych, dopiero początkujących adeptów modelarstwa. Można powiedzieć, że I Mini Zawody – Błonie – były modelarskim podsumowaniem pierwszego semestru nowo powstałej szkółki RC Błonie.

Zajęć nie było zbyt wiele, jednak w Błoniu coś zaiskrzyło. Zacznijmy od tego, że ekipa ATA Racing team świetnie się spisała prowadząc dosłownie klika zajęć. Wielu osobom, zarówno dzieciaczkom jak i rodzicom otworzyło to nowe drzwi. Za nimi kryje się wspaniała forma wspólnego spędzania czasu. Na zajęciach jeszcze tego nie było tak bardzo widać. Dopiero te pierwsze mikro zawody dla uczestników szkółki to uwidoczniły. Ekipa wprowadziła nowicjuszy w świat modelarstwa i związanego z nim sportu. To świat w którym emocje kreują postawy, ducha walki i pomimo wspólnej rywalizacji jednoczą. Wzajemna pomoc w przygotowaniach, zasady fair’s play ja wielu już nie są czymś nowym.

Mini Zawody coraz pierwszy zorganizowane w Centrum Sportu w Błoniu wytyczają nowy kierunek, który miejmy nadzieję będzie pączkował w jego środowisku. Już dziś Burmistrz zapowiedział, że środowisko modelarskie ma drzwi otwarte i pełne wsparcie będzie kierowane ku rodzicom i ich pociechom, gdy te tylko będą chciały pielęgnować tą dziedzinę hobby i sportu.

Tuż po nowym roku 6-7 stycznia w Centrum Sportu odbędzie się III Runda Halowych Mistrzostw Polski Offoradowych Modeli Zdalnie Sterowanych, w których to weźmie udział większa cześć 'klubowiczów’ RC Błonie. Oczywiście nie są oni jeszcze pełnoprawnymi zawodnikami, jednak specjalnie dla nich odbędą się wyścigi na zasadach MP. Tak więc będą mogli czynnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Poczuć prawdziwą rywalizację, wystartować na torze o wielkości ok. 600m^2 i zasiąść w serwisie tuż obok najlepszych zawodników w Polsce! W taki oto sposób Team ATA chce promować i szerzyć modelarstwo, które w bardziej rozwiniętych krajach wciąż podąża ku upadkowi z powodu braku młodych zawodników.

Warto nadmienić, iż pomimo rywalizacji, profesjonalnego pomiaru czasu na tych zawodach nie było przegranych! Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i puchary!!! Wielkie gratulacje!!!

Zapraszam do skromnej galerii z I Mini Zawody – Błonie:

Więcej o zawodach możesz się dowiedzieć zaglądając tutaj, lub na stronę Automobilklubu Polski, który jest patronem Halowych Mistrzostw Polski.